Příběh banh–mi–ba

Můj dědeček procestoval celý Vietnam.

Živilo ho ochutnávání jídla. Věděl totiž přesně, jak má co chutnat. A já si o tom hrozně rád nechal vyprávět. Už od malička jsem totiž tušil, že půjdu v jeho šlépějích. Že se jednou budu věnovat cestování a gastronomii.

Ani potom, co jsem se přestěhoval do České republiky, se na mém snu nic nezměnilo. Právě naopak, měl stále reálnější kontury. Navštívil jsem mnoho evropských i vzdálenějších zemí a sbíral inspiraci. K srdci mi přirostl Berlín, jeho atmosféra, otevřenost a hlavně svěží, moderní restaurace a kavárny.

Už od začátku bylo jasné, že se nikdo z nás nezastaví v půli cesty. 

Cíl byl jasný, dovést bagetu banh-mi k dokonalosti. Tak jsme zkoušeli, ochutnávali, dohadovali se a měnili. Trvalo to měsíc, než jsme byli všichni konečně spokojeni. Výsledek můžete posoudit sami. Najdete ho na našem menu.

Proto jsme se s bratrem rozhodli, že v Praze otevřeme podobný podnik. Podnik v berlínském kosmopolitním duchu, který je zároveň věrný tradicím vietnamské gastronomie. Na pomoc jsme si z Vietnamu povolali maminku, která nám pomohla vybrat a zdokonalit nejlákavější rodinné recepty. Ty jsme pak spojili s moderním konceptem vietnamských bageterií, které patří například v Kalifornii k hitům pouličního občerstvení.  

Dobrou chuť a dejte vědět,
jak vám u nás chutnalo.

– Hung Le